Fogorvosok napja (National Dentist Day)
A fogorvosok fogaink és ínyünk egészségének megőrzéséért dolgoznak.
Ez egy jó alkalom arra is, hogy emlékezzünk a rendszeres fogászati ellenőrzések és a szájhigiéniánk fontosságára.
A nap gyökerei (stílusos 🙂) 1938-ig nyúlnak vissza, akkor merült fel először az ötlet, de végül csak 2003-ban került be a populáris kultúrába. A nap választása egyébként egybeesik az első modern fogászati eljárás évfordulójával, amelyet Dr. Horace Wells mutatott be 1840-ben. Horace Wells amerikai fogorvos volt, aki úttörője volt a fogászati érzéstelenítésnek.
A saját fogászati “élményeinkről” már többször írtunk, csak azt tudom ismételni, hogy teljesen más dimenzió, mint otthon…
Fagyasztott ételek napja (National Frozen Food Day)
A hűtőszekrény az 1920-as években vált általánossá az Egyesült Államokban, bár kezdetben nagyon drága voltak, ezért csak a gazdagabb családok engedhették meg maguknak. A technológia fejlődésével azonban lejjebb ment az ára, így egyre szélesebb körben vált elérhetővé a nagyközönség számára is. Az 1930-as évekre aztán a hűtőszekrények általános háztartási gépekké váltak az Egyesült Államokban.
Clarence Birdseye amerikai feltaláló megalapította a fagyasztott élelmiszereket gyártó Birds Eye céget az 1920-as években.
Az 1950-es években kerültek piacra az első fagyasztott készételek. Ugyanebben az időszakban született meg a mikrohullámú sütő is és az első “fagyasztott vacsorák” is, melyek rögtön nagyon népszerűek lettek.
A 70-es és 80-as években a mikrohullámú sütő a nagyközönség számára is elérhetővé vált és Ronald Reagan amerikai elnök 1984-ben ünneppé tette a fagyasztott ételek napját.
Oreo nap (National Oreo Day)
Az Oreo-ról már írtunk korábban egy teljes posztot. Így most csak röviden foglalnám össze a lényeget:
Az Oreot a Mondelez International gyártja és az USA-ban a National Biscuit Company (Nabisco) márkanév alatt forgalmazzák. Először 1912. március 6-án vezették be, majd március 14-én le is védték a márkanevet.
Mostanra annyiféle verzióban kapható, hogy felfogni sem lehet. Arra, hogy honnan származik a neve, többféle elmélet is létezik.
Van, aki szerint a görög “szép, mutatós” szó nevéből ered, mások szerint azért így hívják, mert rövid és könnyű kiejteni.
Az eredeti Oreo úgy nézett ki, hogy a szélén volt egy koszorú, középen az OREO névvel.
1920-ban jelent meg az Oreo második verziója, mely citromos krémmel volt töltve, de ezt 1924-ben meg is szüntették. Utána évtizedekig csak az eredeti, klasszikus változatot lehetett kapni.
A különböző ünnepek alkalmával azokra jellemző külsőt kap. Volt halloween-i különkiadás, de karácsonyi köntöst is kapott már. Természetesen kapható Oreos müzli, jégkrém, cukorka, torta és ki tudja még mi minden.
Ma is az egyik legnépszerűbb keksz az USA-ban!
Oreo képek
A ruha és az öltözködés napja (National Dress Day)
A ruhák elsősorban azért jöttek létre, hogy az ember eltakarja velük a testét. A 14-15. századra - főként Európában - a ruhák már a divatirányzatok részévé is váltak.
Mérföldkövek:
- A 11. században kezdtek a nők testhezálló ruhákat viselni.
- 1926-ban a Vogue októberi számának címoldalán megjelenik “kis fekete ruha” (the little black dress) - Chanel ruha
- Ashley Lauren hozta létre a ruha napját, hogy felhívja a figyelmet a ruhák szépségére, arra, hogy vannak olyan ruhák, amelyek jelentőséggel bírnak életünk során. Amelyekre biztosan emlékszünk. Például mi volt rajtunk az szalagavatónkon, az első állásinterjún, az esküvőnkön és így tovább.
Iratkozzatok fel a Youtube csatornánkra és kövessetek minket az Instagramon is!